Czy React staje się zbyt skomplikowany 🔮?
A także debaty na temat Sztucznej Inteligencji i pivotu na YouTubie
Tworząc startupowe projekty takie jak Przeprogramowani mało który tydzień bywa nudny, ale niektóre są wybitnie nie-nudne. Taki był m.in. poniedziałek, kiedy na YouTube opublikowaliśmy porównanie ChataGPT Plus z Bardem a komentarzach wywiązała się dyskusja o przesycie niektórych widzów tematyką AI.
Spędziliśmy nad tą kwestią dobrych kilka godzin zastanawiając się jak możemy poprawić naszą komunikację aby uniknąć wrażenia, że nasz zwrot na AI to wyłącznie chłodna kalkulacja. Wstępnej odpowiedzi udzieliłem na naszym Instagramie, gdzie w wyróżnionej relacji “Why AI?” opowiadam o naszej motywacji, misji Przeprogramowanych a także zmianach na rynku powodowanych przez AI. Zdaję sobie sprawę, że taka odpowiedź nie dotrze do wszystkich, dlatego całość niebawem pogłębimy na YouTube lub w publikowanych podcastach - bądźcie czujni.
W związku z wątpliwościami dotyczącymi tej tematyki polecam też znakomity artykuł polecanego wielokrotnie Ethana Mollicka, profesora Wharton School of Management Uniwersytetu w Pensylwanii, gdzie przygląda się zjawisku zawracania kijem rzeki AI.
Przy tej okazji podpowiedzcie jak z tą tematyką radzą sobie wasi pracodawcy - czy ChatGPT wymaga u was specjalnego zezwolenia? Może jest otwarty dla wszystkich, albo nie jest w ogóle dostępny?
👨🏫 Opanuj AI ze swoim zespołem w zaledwie jeden dzień warsztatów!
Odkryj potencjał narzędzi AI: GPT-4, GitHub Copilot oraz Midjourney, które podniosą jakość, komfort i tempo pracy Twojego zespołu.
Nasze warsztaty „Narzędzia AI dla programistów i zespołów produktowych” są skrojone na miarę Twoich potrzeb - niezależnie czy szukasz pełnego dnia dogłębnego szkolenia, czy szybkiego zastrzyku wiedzy w ciągu kilku godzin.
Więcej informacji o warsztatach znajdziesz na stronie Opanuj.AI - Szkolenia.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z naszej promocji wakacyjnej i zaoszczędź 30% przy rezerwacji. Oferta jest ważna do 31 sierpnia.
👉 Umów się na darmowe konsultacje i porozmawiajmy o szczegółach 👈
🧑💻 Technicznie
Vercel tłumaczy RSC - Witajcie w 2023r., kiedy React to zdecydowanie więcej niż biblioteka, a każdy dobry tutorial na jego temat jest wart podania dalej.
JAMStack upadł? - A może zmiana komunikacji przez Netlify, głównego promotora tej techniki, wymusza inny sposób patrzenia na to podejście do budowania stron?
Amazon SQS przechodzi na JSONa - Jeden z najstarszych serwisów AWSowych przechodzi na standard JSON jako zastępstwo XMLa - high time!
PS. Z kodem “OpanujAI” wchodzicie na https://www.futureconf.tech o 33% taniej!
📈 Rozwojowo
Kariera czy nauka? - Kilka przemyśleń na temat popularnego dylematu na temat optymalizowania swojej ścieżki zawodowej - co jest twoim priorytetem?
Kolejne podejście do Biblii - w wykonaniu Jordana Petersona, wspomaganego teraz przez grupę specjalistów badających klasyczne księgi religijne. Jest moc!
🤔 Bonus
Przy okazji tegorocznej premiery książki “The Creative Act” i jej kampanii medialnej wpadłem w tzw. rabbit hole postaci Ricka Rubina. Rubin to legendarny producent muzyczny, który na swoim koncie ma realizowanie materiałów dla takich legend jak Jay-Z, Red Hot Chilli Peppers czy Adele. Spośród innych przedstawicieli branży muzycznej wyróżnia go wizerunek “zapuszczonego ascety” żyjącego we własnym, absolutnie nieprzewidywalnym świecie, który jednym zdaniem potrafi zmienić obliczę albumu, który właśnie produkuje.
Książka już do mnie leci więc niebawem będę mógł ją polecić (lub nie), ale zachęcam do przyjrzenia się tej postaci nieco bliżej w ramach twórczej inspiracji.
”He is a man with nothing but time” - jak czytamy w tym artykule z The Ringer.
Chcesz być na bieżąco z Przeprogramowanym newsletterem? Zapisz się na listę - gwarantujemy jakościowe posty co piątek rano i zero spamu 👇
🌍 Przeprogramowany Update
Wakacyjne spowolnienie w branży sztucznej inteligencji? Nie w tym roku. W podcastowym podsumowaniu lipca przygotowaliśmy dla Was skrót najważniejszych informacji ze świata AI, w tym premierę LLaMy 2, Barda w EU oraz nasze stanowisko w sprawie AI-pokalipsy - zapraszamy do odsłuchania:
A jeśli zastanawiacie się z którego asystenta AI korzystać, aby uzyskiwać najlepsze rezultaty w swojej pracy, to koniecznie sprawdźcie ten film z naszego kanału i nie zapomnijcie go subskrybować, aby nie przegapić premiery filmu o Code Interpreter (już w poniedziałek):
Udanego weekendu!
Przemek