Najlepsze praktyki Node.js w 2023
Zaawansowane funkcje TypeScript, mentalność konstruktora oraz moje zastrzeżenia do prof. Dragana i pozostałych AI doomerów.
Cześć! Po pierwszych warsztatach z narzędzi AI, o których opowiedział Przemek w poprzednim newsletterze, wracamy do pracy nad darmowymi materiałami 🆓
W najbliższym czasie na kanale ukażą się filmy o:
Praktyczne porównanie możliwości ChatGPT Plus z Google Bard
Czy ChatGPT Plus zastąpi analityków danych? Code Interpreter w praktyce
Poza nowymi odcinkami, szykujemy dla Was aż trzy podcasty!
W ramach podcastu Przeprogramowani opublikujemy dwie rozmowy o różnorodnej tematyce z interesującymi programistami. Szczegóły niech pozostaną jeszcze tajemnicą 🥸
Edit: Od napisania powyższego paragrafu wczoraj po południu, Przemek świr produktywności, zdążył: nagrać, zmontować, opublikować i rozpocząć promocję pierwszej z rozmów. Link czeka na Was w Przeprogramowanym Update’cie na końcu newslettera 😎
A w podcaście Opanuj.AI nadchodzi kolejne podsumowanie miesiąca - razem z Przemkiem podyskutujemy o najważniejszych newsach i publikacjach dotyczących AI z lipca 2023.
Tak więc niezależnie czy spędzasz przełom lipca i sierpnia w biurze czy na urlopie - będą liczne okazje do rozwoju w naszym towarzystwie. Enjoy!
🎯 Technicznie
15 zaawansowanych funkcji TypeScript - przegląd możliwości języka poza podstawami z pierwszych stron dokumentacji. Korzystając pamiętaj o 5 niewygodnych prawdach dot. TSa.
Jak racjonalnie dobrać stack technologiczny? - poznaj framework decyzyjny, który jest rozsądną alternatywą dla hype driven development. Firma, klienci, i Ty sam z przyszłości, liczą że przeczytasz ten artykuł.
Najlepsze praktyki Node.js w 2023 - znane i lubiane repo doczekało się masywnej aktualizacji - znajdziesz w nim wszystko co powinieneś wiedzieć, aby wymiatać w najnowszych wersjach Node’a.
Chcesz być na bieżąco z Przeprogramowanym newsletterem? Zapisz się na listę - gwarantujemy jakościowe posty co piątek rano i zero spamu 👇
💡 Rozwojowo
Obydwie dzisiejsze rekomendacje pochodzą z genialnego newslettera Every. Wielokrotnie polecałem tutaj ich artykuły i nie mam zamiaru tego zmieniać, ale still: polecam zapisać się na ich listę. Dlaczego? Ogrom jakościowych treści publikowanych przez nich co miesiąc przekracza capacity tego newslettera a ja bardzo lubię jak czytacie fajne rzeczy 😅
Myśl jak konstruktor - inspirujący artykuł traktujący o tym dlaczego warto traktować życie jako niesamowity projekt, który jest w pełni pod Twoją kontrolą. Najfajniejsze rzeczy w życiu osiągnąłem własnie z takim nastawieniem a artykuł pomógł mi pogłębić jego zrozumienie. Trzymam kciuki, że ułatwi również świadome powroty z mniej twórczych i radosnych alternatyw.
O przewadze szczerości nad powagą - jak to możliwe, że czasami mimo (zbyt) ciężkiej pracy świetnie się bawimy a czasami jesteśmy chodzącym kłębkiem nerwów? Raz jeszcze kluczowe jest nasze nastawienie, to na czym się koncentrujemy i jakie emocje dominują w naszym życiu.
👨🏫 Opanuj AI ze swoim zespołem w zaledwie jeden dzień warsztatów!
Odkryj potencjał narzędzi AI: GPT-4, GitHub Copilot oraz Midjourney, które podniosą jakość, komfort i tempo pracy Twojego zespołu.
Nasze warsztaty „Narzędzia AI dla programistów i zespołów produktowych” są skrojone na miarę Twoich potrzeb - niezależnie czy szukasz pełnego dnia dogłębnego szkolenia, czy szybkiego zastrzyku wiedzy w ciągu kilku godzin.
Więcej informacji o warsztatach znajdziesz na stronie Opanuj.AI - Szkolenia.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z naszej promocji wakacyjnej i zaoszczędź 30% przy rezerwacji. Oferta jest ważna do 31 sierpnia.
👉 Umów się na darmowe konsultacje i porozmawiajmy o szczegółach 👈
✨ Bonus
W internecie co raz więcej pesymistycznych wypowiedzi na temat przyszłości w kontekście “nadchodzącej apokalipsy AI”.
Za oceanem takie wizje rozsnuwa Eliezer Yudkovsky, w Polsce wtóruje mu Andrzej Dragan.
Z ust ludzi tak inteligetnych i elokwentnych, tego typu wizje brzmią nader przekonująco i rezonują z dużą częścią społeczeństwa, co widać po wyświetleniach podlinkowanych podcastów.
Niestety, jest istotny problem z tego typu wypowiedziami. Problem ten przebija się niemrawo na światło dzienne, gdy ze strony dziennikarzy pada jedno niewygodne pytanie.
Jakie to pytanie? Jaki to problem? O tym podyskutujemy z Przemkiem w przyszłym tygodniu w ramach podsumowania lipca w AI.
Tymczasem o wpływie AI na teraźniejszość i przewidywalną przyszłość w interesujący opowiada prof. Przegalińska w didaskaliach. Gorąco zachęcam do przesłuchania podcastu, to najbardziej wyważona rozmowa na temat AI jaką miałem przyjemność wysłuchać w języku polskim.
Przeprogramowany Update
📝 Artykuł na blogu Opanuj.AI: Jak uzyskać JSONa z GPT-4?
Miłego weekendu!
Marcin