💡 Najlepsze eseje o programowaniu, które musisz przeczytać
Nowości z Apple WWDC, pierwsze testy React Compiler oraz najlepsze eseje o programowaniu.
Hej!
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszym webinarze “Low-Code, No-Code czy AI-Code - Co zagraża pracy frontend developerów?”. Zanotowaliśmy rekordową ilość oglądających na żywo od czasu pierwszych quizów Opanuj JavaScript w 2020 roku 🥳
Ten webinar to powtórka prelekcji, która zdobyła ocenę 4.74/5 od widowni Infoshare 2024.
Podczas wydarzenia podzieliliśmy się nie tylko naszymi prognozami i opiniami, ale także danymi historycznymi, statystykami z rynku pracy oraz lekcjami, które jako branża wyciągnęliśmy z ostatniej dekady.
Jeżeli martwi Cię nieciekawa sytuacja na rynku pracy, to zachęcamy do sprawdzenia - masz czas do najbliższego poniedziałku, 17.06. Następnie ukryjemy to nagranie, aby nie spojlerować materiału, z którym chcemy wystąpić jeszcze kilka razy w tym roku.
17.06 startujemy również z II edycją naszego najnowszego programu Opanuj Frontend: AI Edition. To szkoleniowa odpowiedź na wyzwania, przed którymi stają frontend developerzy w 2024 roku. Wszystkie informacje znajdziesz na stronie.
Jeżeli preferujesz formę mówioną, to o programie wypowiedzieliśmy się szerzej pod koniec webinaru (od 46:09), adresując przy tym pytania oglądających. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości, odezwij się na kontakt@przeprogramowani.pl.
W dalszej części newslettera czeka na Ciebie atrakcyjna zniżka na dostęp do szkolenia, dedykowana dla społeczności zgromadzonej wokół tego newslettera. Enjoy!
🧑💻 Technicznie
13 nowości z Apple WWDC - coroczna konferencja giganta z Palo Alto przyniosła wyczekiwane funkcje GenAI. Wygląda to interesująco, ale entuzjazm wielu miłośników Apple ostudził brak wsparcia dla języków innych niż angielski oraz obawy o prywatność na tle integracji z ChatGPT. Swoje spojrzenie na Apple Intelligence opisał również Przemek na blogu Opanuj.AI.
Promise’y od podstaw - istnieje wiele trudności na drodze do biegłości w JavaScript, a jednym z największych wyzwań są Promises. Ten artykuł pomoże Ci w pełni zrozumieć jak działa ten obiekt do obsługi działań asynchronicznych.
Pierwsze testy React Compiler - nowy mechanizm upraszający optymalizację renderowania komponentów działa… tyle że nie radzi sobie najlepiej z zastanym kodem. Pozostało czekać na mini-książkę od Dana Abramova, która wyjaśni jak refaktoryzować komponenty pod potrzeby kompilatora (pozdro useEffect).
🎁 Zniżka dla społeczności!
Jeśli chciałbyś wskoczyć na pokład Opanuj Frontend, to trwająca sprzedaż II edycji jest ku temu świetną okazją!
Jesteś członkiem społeczności, z tej okazji przygotowaliśmy dla Ciebie atrakcyjną zniżkę na II edycję kursu. Z kodem: FRONTENDOWO, otrzymasz aż 32% zniżki. Zapłacisz za kurs 1285 zł, czyli o 605 zł mniej.
Promocja trwa do 17.06.2024 - kolejną edycję planujemy na jesień, w wyższej cenie.
📚 Rozwojowo
Najlepsze eseje o programowaniu - kompilacja prawdziwych perełek, która odmieni Twój sposób myślenia o różnych aspektach wytwarzania oprogramowania i pracy programisty.
Prowadź programistyczny dziennik - dokumentuj rozwiązywane problemy oraz podejmowane działania. Pomoże Ci to lepiej organizować pracę, unikać powtarzania tych samych błędów i łatwiej śledzić postępy.
💡 Bonus
Mamy tendencję do myślenia o sobie jako logicznych i kierujących się faktami, ale w rzeczywistości nasze opinie i wybory są znacznie mniej racjonalne, niż mogłoby chcielibyśmy sądzić. Kontekst, błędy, a nawet nasze życie osobiste mogą kierować naszymi decyzjami, a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Tego typu powszechne odstępstwa od racjonalnego myślenia nazywane są błędami poznawczymi (ang. cognitive bias). Ich popularnonaukowy opis znajdziesz w książkach Pułapki myślenia oraz Potęga irracjonalności (przeczytaj, warto!)
TLDR? Być może nigdy nie będziemy w stanie spojrzeć na sprawy w pełni obiektywnie. Jednak świadomość tych błędów w myśleniu może ułatwić ich wychwycenie. Na start polecam ten film, który pomoże Ci podejmować lepsze decyzje i zadbać o zdrowie psychiczne:
🙌 Przeprogramowane Nowości
Dzieje się ostatnimi czasy!
Webinar: “Low-Code, No-Code czy AI-Code - Co zagraża pracy frontend developerów?” - dostępny jedynie do poniedziałku 17.06.
Podcast: No-code i Low-code - przyszłość tworzenia aplikacji? ft. Kamil Tarczyński
Artykuł: Apple Intelligence, czyli co pokazało Apple na WWDC 2024
Artykuł Case study: automatyzacja pracy z Github Actions, AWS oraz ChatGPT.
Udanego weekendu 😄,
Marcin