[Kariera programisty #1] Full-stack vs specjalizacja?
Co nowego u Przeprogramowanych?
Ruszyliśmy z drugim wydaniem "Kariera programisty"! Oprócz artykułów i podcastu, do których pewnie zdążyłeś się już przyzwyczaić po pierwszym wydaniu, pojawiły się dwie zupełne nowości: vlog od Przemka i Adama!
Swoją drogą postanowiliśmy, że newsletter będziemy do Ciebie wysyłali co poniedziałek rano.
W mailu znajdziesz zapowiedź tego co szykujemy na nadchodzący tydzień oraz linki do materiałów z poprzedniego tygodnia, na wypadek gdyby coś Cię ominęło ;).
Życzymy udanego początku tygodnia!
W tym tygodniu na przeprogramowanych:
Full-stack, czy specjalizacja?
Przemek w swoim artykule oraz vlogu odpowie na pytanie: co jest lepsze dla rozwoju Twojej kariery - szeroki wachlarz umiejętności czy wąska specjalizacja?
Programowanie z perspektywy 7 lat w branży
Z artykułu i vloga Adama, dowiesz się jak na programowanie patrzy człowiek, który pchał kod na produkcję na kilka lat przed pierwszym if'em Marcina.
Czy programiści z dyplomem mają lepiej?
Marcina od tytułu inżyniera dzieli jeden semestr. Jednak ze względu na swoją ciekawą sytuację życiową, postanowił w artykule i vlogu raz jeszcze przeanalizować czy studia i dyplom uczelni wyższej, to gra warta świeczki.
Co działo się w zeszłym tygodniu?
Przeprogramowany podcast #2: Kariera programisty
W drugim odcinku podcastu dzielimy się wspomnieniami z pierwszej pracy jako programiści, rozmawiamy o tym co, gdzie i dlaczego robimy teraz, oraz jakie mamy plany na swoją programistyczną (i nie tylko) przyszłość.
Zrozumieć siebie - Twoja największa łamigłówka
Adam w swoim artykule przekonuje, że zrozumienie siebie w bezpośredni sposób przekłada się na rozwój i satysfakcję z kariery. Dowiedz się z jakich narzędzi skorzystał, aby poradzić sobie z największa łamigówką każdego z nas.
Programowanie a zmiana pracy. Jedyna stała tej branży?
Przemek w swoim artykule dał szersze spojrzenie na temat, który dla wielu programistów kojarzy się jednoznacznie negatywnie. Zmiana pracy wiąże się z takimi aktywnościami jak chociażby rozmowa z przełożonym, negocjowaniu podwyżki, przechodzenie przez nieskończenie długie rozmowy kwalifikacyjne czy też rozprawy o swojej lojalności. Na szczęście to nie wszystko.
Jak dostawać oferty zamiast szukać pracy?
Marcin odblokował specyficzny achievement: dwia etaty i trzy lata w branży bez rozmowy technicznej. Czy jest jakiś wiarygodny sposób na otrzymywanie dobrych ofert pracy, z którego nie korzysta większość programistów? Sprawdź sam.
Bonus!
“workbench.tree.indent”: 20
Korzystasz z Visual Studio Code? My też. Polecamy dodać powyższa linijkę do pliku konfiguracyjnego edytora settings.json. Dzięki niej lista folderów w eksploratorze plików stanie się dużo czytelniejsza. Podziękowania należą się Piotrowi Kowalskiemu, który polecił ten patent Marcinowi na Twitterze.