Nadchodzą długowyczekiwane zmiany w Angularze 🔥
Zwykle przygotowuje dla Was newsletter w środy i czwartki. W tym tygodniu sytuacja wygląda inaczej, ponieważ siadłem do obróbki linków dopiero w piątek o 07:03.
Nie tylko czas, ale i miejsce jest niestandardowe. Jestem w Berlinie, ponieważ biorę dzisiaj udział w całodniowych warsztatach organizowanych przez SmartRecruiters. Wczoraj większość dnia spędziłem w podróży, a poprzednie dni spędziłem na przygotowaniu materiałów do odcinka o Reactive Forms w Angularze, który trafi na kanał w przyszły poniedziałek.
W dobie pandemii każda odmiana jest mile widziana. Nawet jak człowiek jest niewyspany przez buczenie w ścianie, które pojawiło się znikąd w środku nocy. Mam nadzieję, że obsługa ogarnie temat, inaczej mogę przespać nagranie kolejnego materiału po powrocie do Krakowa. Tymczasem poratuje się kawą ☕️
Pewnie kojarzysz już wspomniane przed chwilą SmartRecruiters, firmę w której pracuję od ponad roku.
Przez najbliższy rok planujemy zatrudnić 100 nowych programistów, w tym wielu front-endowców. Większość naszych aplikacji jest napisana w Angularze, a współdzielone webcomponenty tworzymy za pomocą Lita i Stencila.
Znasz te technologie? Super, spróbuj swoich sił!
Nie znasz tych technologii? No problemo, spróbuj swoich sił!
Podczas procesu rekrutacyjnego kładziemy nacisk na sprawdzanie Twojej znajomości fundamentów, jak myślisz o pracy front-end developera i jakie masz podejście do dalszego rozwoju. Obiecujący inżynier opanuje nowy stack w kilka tygodni, więc nie przejmuj się “brakami” w CV.
Warto spróbować. Nawet jeżeli nie uda się za pierwszym razem, możesz spróbować ponownie w przyszłości. Oferty znajdziesz tutaj.
Technicznie
Angular idzie w dobrą stronę - pojawiło się długo wyczekiwane RFC. Core Team Angulara zdecydował się na ruch w stronę opcjonalnych modułów, jednego z najbardziej przytłaczających elementów frameworka. Trzymam kciuki, że te zmiany zostaną wprowadzone w przyszłym roku wraz z Angularem 14.
VS Code w przeglądarce - pracujesz na komputerze pozbawionym Twojego ulubionego środowiska? Od tej pory nie będzie to już problemem. Microsoft oficjalnie zaprezentował webową wersję swojego popularnego edytora kodu.
Zaawansowane pytania rekrutacyjne - większość list z pytaniami prowadzi do tych samych zagadnień: hoisting, closures, event loop etc. Tutaj mamy ciekawy wyjątek, skoncentrowany na technikaliach pracy przeglądarek.
Rozwojowo
Jewel u Joe Rogana - nigdy nie spodziewałem się, że moim ulubionym gościem JRE w 2021 zostanie piosenkarka country z Alaski. Na szczęście życie jest pełne niespodzianek, ponieważ ta kobieta jest niesamowicie inspirującym twardzielem. Przeszła zwycięsko przez niewyobrażalne bagno, jej historia skłoniła mnie do wielu refleksji.
Alex Gladstein u Lexa Fridmana - czy Bitcoin to coś więcej niż ponzi scheme dla nerdów? Zdaniem Chief Strategy Officer w Fundacji Praw Człowieka zdecydowanie tak. Z tego podcastu dowiesz się o roli kryptowalut w walce z autorytaryzmem, który dotyka mieszkańców Ameryki Południowej, Afryki i Azji.
Bonus
Od listopada oficjalnie zaczynam pracę w nowym zespole i charakterystyka mojej pracy ulegnie dużej zmianie. O szczegółach opowiem w przyszłości, tymczasem aby lepiej odnaleźć się w nowej roli, korzystam z doświadczenia programistów, którzy przetarli szlaki przede mną.
W jaki sposób to robię? Oczywiście za pomocą książki. Tym razem wybór padł na Staff Engineer autorstwa Willa Larsona. Pierwsze rozdziały zrobiły na mnie dobre wrażenie. Polecam każdemu programiście, które zadaje sobie pytanie “No dobra, jestem seniorem, ale co dalej?”
PS. W najbliższą środę, 3 listopada o 19:00, poprowadzę dla Was rozmowę live z Pauliną Karp, Engineering Team Leadem w SR. Porozmawiamy o tym jak szybko rozwijać się na froncie oraz jak wygląda praca Team Leada w firmie produktowej. Zapraszam!
Przeprogramowany Update
Będę wdzięczny za Twoją opinię o tym newsletterze no i już teraz zapraszam na premierę nowego odcinka na naszym kanale!
Udanego weekendu,
Marcin
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|**|HTML:LIST_ADDRESS_HTML|**|END:IF|*