Jaki język w 2021?
Przedświąteczne wydanie Przeprogramowanego Newslettera już tu jest! Dzisiaj mamy dla Ciebie kolejną paczkę materiałów, które wywarły na nas pozytywne wrażenie w mijającym tygodniu. Dodatkowo, na okres świąt już teraz składamy Ci najlepsze życzenia - dużo zdrowia, dobrej pogody oraz odpoczynku w gronie najbliższych!
To co - lecimy?
Technicznie
Jaki język na 2021r.? Znakomity artykuł od którego otwieramy dzisiejszy newsletter to rozprawienie się z jednym z najbardziej absurdalnych rankingów w branży IT - konkursie piękności języków programowania. Czy Clojure w 2021r. to faktycznie standard? Czy Uncle Bob się myli? Czy można walczyć z autorytetami? Zobaczcie sami!
Audyty CSS - Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki wpływ na twoją stronę mają CSSy, to w podlikowanym materiale ze strony css-tricks znajdziesz mnóstwo użytecznych narzędzi, które pozwolą ci odnaleźć odpowiedź na to pytanie.
Viralowa strona od środka - tak tak, pewnie Ty również słyszałeś o najpopularniejszym statku pierwszej połowy 2021r. - Ever Given. Dzisiaj artykuł o tym jak prowadzi się viralową stronę poświęconą materiałowi o którym huczą media, twoi znajomi oraz sąsiedzi.
Rozwojowo
Trendy w branży IT - być może wspomniany tutaj tweet nadaje się bardziej do kategorii “Technicznie”, jednak “Rozwojowo” w jego przypadku to zwrócenie uwagę na bardzo istotny problem, którego nie zauważa wielu programistów. Problem ten dotyczy różnicy pomiędzy pozornymi czynnikami wpływającymi na wybór danej technologii, a czynnikami które działają na nas w praktyce.
Vitalik, Naval i Ferris o Ethereum - trójka niesamowicie wpływowych myślicieli zza oceanu spotyka się aby porozmawiać o Ethereum i kryptowalutowej rzeczywistości kolejnej dekady. Temat przedstawiony jest wystarczająco przystępnie aby zainteresować nawet tych, którzy z kryptowalutami trzymali się do tej pory na dystans. Jak myślicie - będzie ta rewolucja czy nie?
Niespodzianka
Magic Leap w 2021r. - hot or not? Magic Leap, producent gogli rozszerzonej rzeczywistości, to jedna z najbardziej gorących marek na rynku AR/VR ostatnich kilku lat. Produkt wspiera w rozwoju sam Google, jednak efekt końcowy pierwszej iteracji jest… taki sobie. No cóż, jeszcze trochę wody w Wiśle musi upłynąć zanim takie okulary staną się nam tak bliskie jak zegarki czy słuchawki bluetooth.
Przeprogramowany Update
Będę wdzięczny za Twoją opinię o tym newsletterze.
Udanego weekendu i spokojnych świąt,
Przemek
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|**|HTML:LIST_ADDRESS_HTML|**|END:IF|*